HABERLER

ZRE ile Core yeni bir ortaklığa başlıyor.

 

ZRE tarafından geliştirilen mineral işleme teknolojilerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için Avustralya'nın CORE Resources (CORE) şirketler grubuyla anlaşmaya varıldı.
 

Core ve ZRE, ZRE'nin aşağıdakileri içeren gelişmiş mineral işleme teknolojilerini birlikte geliştirmek için ortak hareket etme kararı aldı:
 

  • Nikel ve kobaltın laterit cevherlerinden atmosferik liçi için, daha düşük işlem  süresi (mevcut atmosferik basınçta çalışan sistemlere kıyasla) ve pahalı basınçlı liç gereksinimlerinin giderilmesi için hızlandırılmış bir yöntem;

  • Laterit liç çözertilerinin atmosferik liç ile saflaştırılması ve düşük asit tüketimi ile nikel ve kobalt ekstraksiyonu için geliştirilmiş yöntemler;

  • Boksit atıklarının yeniden işlenmesi için, değerli minerallerin çıkarılması ve kalan atıkların daha güvenli bir şekilde imha edilmesi için geliştirilmiş yöntemler;

 

ZRE, Core’un nikel-kobalt lateritlerinin atmosferik liç ekonomisini değiştirme potansiyeline sahip olan ve “kırmızı çamurboksit atıklarını yeniden işleme fırsatlarını sunma potansiyeli olan bu teknolojilere olan desteğini artıracak.

Anlaşmanın bir parçası olarak Core, IP ve teknolojiyi sağlayan ZRE ile test çalışmaları, proses mühendisliği ve ticarileştirme hizmetlerinden sorumlu olacak.

Bu anlaşma, ZRE ve CORE müşterilerinin dünya lideri nikel-kobalt liç bilgi birikimine, radikal şekilde geliştirilmiş proje ekonomisi potansiyeli ile erişme fırsatı sunuyor.

CORE Resources hakkında (https://www.coreresources.com.au/)

CORE'un hedefi, gelecekteki madenciliğin temiz ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için dünyanın mineral üretme şeklini değiştirmektir. İnovasyona güçlü bir şekilde odaklanan Core, toplumun ihtiyaç duyduğu mineralleri işlemek için yeni ve temiz yöntemler sunmak üzere gruplar geliştirir veya ortak çalışır. CORE'un uzmanlığı, karmaşık cevherlerin ve minerallerin sürdürülebilir ve temiz bir şekilde işlenmesiyle ilgilidir.

Bu duyuruya CORE'un websitesinden ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın:

https://www.coreresources.com.au/core-enters-into-a-new-partnership-with-zre/

Bizimle iletişime geçmek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun yada info@zre.com.tr adresine email gönderin.

UYGULAMA ALANLARIMIZ

ARAŞTIRMA KONULARIMIZ

Maden Atıkları & Geri Dönüşümü

Bakır, Kurşun, Çinko, Nikel, Alüminyum, Gümüş, Krom, Manganez, Demir

Çinko, Nikel ve Kurşun Madenleri

Elektrik Ark Ocağı Tozu (EAFD) Geri Dönüşümü

Çevreye zararlı baca tozundan ekonomik değeri olan Çinko elde etmek.

Alimünyum Tesisleri ve Kırmızı Çamur Barajlarının daha Çevreci ve Karlı Olması

Yenilikçi çözümlerle hala çok eski teknoloji kullanan tesislerin daha karlı ve çevre dostu olmasının sağlanması.

Grafitin Zenginleştirilmesi

Kömür Madenlerinin verimliliğinin arttırılması

Kömür Madenleri

Gümüş Madenleri

Altın Madenleri

ZRE Ar-Ge & Mühendislik
ZRE Research & Engineering

© 2015  ZRE Ar-Ge & Mühendislik

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey